جستجو
بیوگرافی امیر نوری

بازیگر متولد 1363

امیر نوری، نامی که در دنیای هنر ایران می‌درخشد، در 6 شهریور ماه سال 1363 در تهران چشم به جهان گشود. او از همان دوران کودکی، شور و اشتیاق خود به بازیگری را نمایان کرد و در سن هفت سالگی، گام در عرصه پرفروغ هنر گذاشت.

نوری در سال 1372 با بازی در مجموعه تلویزیونی “یادداشت‌های کودکی”، نخستین تجربه حضور خود در دنیای تصویر را رقم زد. این نقش‌آفرینی، سرآغاز سفری پربار و پرفراز و نشیب برای او بود.

اما شهرت و محبوبیت نوری، با حضور در سریال “بدون شرح” در سال 1381 به اوج خود رسید. او در این سریال با طنازی و ظرافت خاص خود، نقشی ماندگار را به تصویر کشید و جایگاه خود را به عنوان یکی از بازیگران محبوب و توانمند در قلب مخاطبان تثبیت کرد.

نوری در طول سال‌های فعالیت هنری خود، در بیش از 30 فیلم و سریال به ایفای نقش پرداخته و با هنرنمایی‌های درخشان خود، در ژانرهای مختلف کمدی، عاشقانه، اجتماعی و… خوش درخشیده است.

بی‌شک، امیر نوری یکی از هنرمندان برجسته و تاثیرگذار ایران است که با پشتکار، خلاقیت و ذوق ذاتی خود، در عرصه‌های مختلف هنر به خلق آثاری ماندگار و ارزشمند پرداخته و جایگاهی ویژه در قلب دوستداران هنر پیدا کرده است.

مشاهده بیشتر

دانلود فیلم های امیر نوری