جستجو
بیوگرافی سحر ولدبیگی

بازیگر متولد 1356

سحر ولدبیگی، نامی که با طنز و لبخند همراه است، در اولین روز تیر ماه سال ۱۳۵۶ در پایتخت ایران، تهران، دیده به جهان گشود. او در خانواده‌ای هنرمند پرورش یافت؛ پدرش، مسعود ولدبیگی، چهره‌پردازی نام آشنا در سینما و تلویزیون بود و مادرش نیز ذوق و هنر را در وجودش نهادینه کرده بود.

سحر، پس از اخذ دیپلم در رشته‌ی اداری بازرگانی از هنرستان شهید مدرس، به ندای درونش گوش فرا داد و راهی دنیای پرهیاهو و جذاب بازیگری شد. او در کارگاه‌های آزاد بازیگری، فنون این هنر را فرا گرفت و با عشقی که در دل داشت، گام در عرصه‌ی سینما و تلویزیون گذاشت.

نقش‌آفرینی‌های سحر ولدبیگی در مجموعه‌های تلویزیونی، سکوی پرتاب او به سوی شهرت بود. بازی درخشان او در سریال “دختران” در سال ۱۳۷۷، نامش را بر سر زبان‌ها انداخت و او را به عنوان یکی از چهره‌های محبوب و دوست‌داشتنی تلویزیون به مخاطبان معرفی کرد.

از آن پس، سحر ولدبیگی با انتخاب نقش‌های متنوع و بازی‌های روان و دلنشین، جایگاه خود را در میان بازیگران توانمند ایران تثبیت کرد. او در سریال‌های پرمخاطبی همچون “پاورچین”، “خانه پدری”، “زن‌بابا”، “مسافری از زمان” و “ویلای من” به ایفای نقش پرداخت و با طنازی و ظرافت خود، لحظات شادی را برای مخاطبان رقم زد.

ازدواج او با نیما فلاح، بازیگر توانمند سینما و تلویزیون، در سال ۱۳۷۸، یکی از پیوندهای موفق و تحسین‌شده در میان زوج‌های هنرمند ایرانی است.

سحر ولدبیگی با روحیه‌ی شاد و سرشار از انرژی مثبت، همواره لبخندی بر لب دارد و این ویژگی بارز او، در کنار استعداد و توانایی‌هایش، او را به یکی از محبوب‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین چهره‌های هنر ایران تبدیل کرده است.

مشاهده بیشتر

دانلود فیلم های سحر ولدبیگی