دنیای سینمایی مارول

دانلود فیلم های دنیای سینمایی مارول

فیلم‌های دنیای سینمایی مارول مجموعه فیلم‌های ابرقهرمانی هستند که توسط مارول استودیوز بر پایه شخصیت‌های مارول کامیکس ساخته و منتشر می‌شوند. دنیای سینمایی مارول به انگلیسی Marvel Cinematic Universe دنیای سینمایی مشترک است که همه این فیلم‌ها در آن قرار دارند.

تولید این فیلم‌ها از سال 2007 آغاز شده و مارول استودیوز تاکنون 23 فیلم را تولید و اکران کرده و بیش از 14 فیلم دیگر در مراحل مختلف تولید هستند. دنیای سینمایی مارول پرفروش‌ترین فرنچایز فیلم در کل تاریخ است و تاکنون توانسته بیش از 22.5 میلیارد دلار در گیشه جهانی کسب کند. یکی از این فیلم‌ها انتقام‌جویان: پایان بازی است که توانست به پرفروش‌ترین فیلم تمام ادوار تاریخ سینما تبدیل شود.

کوین فایگی تهیه‌کننده اصلی تمامی فیلم‌های دنیای سینمای مارول بوده‌است. آوی آراد تهیه‌کننده دو فیلم منتشر شده در سال 2008 و گیل آن هرد تهیه‌کننده هالک شگفت‌انگیز بود. رابرت داونی جونیور، کریس ایوانز، کریس همسورث، ساموئل ال. جکسون و اسکارلت جوهانسون، بازیگرانی هستند که در بیشتر فیلم‌های دنیای سینمایی مارول حضور داشته‌اند.

مارول فیلم‌هایش را به صورت دوره‌ای و در قالب آن‌چه آن را فاز می‌خواند، منتشر می‌کند.

 

فاز اول فیلم‌های مارول :

فاز دوم فیلم‌های مارول :

فاز چهارم فیلم‌های مارول:

  • بیوه سیاه (۲۰۲۱)
  • اترنالز (۲۰۲۱)،
  • شانگ-چی و افسانه ده حلقه (۲۰۲۱)،
  • قسمت سوم مرد عنکبوتی (۲۰۲۱)،
  • ثور: عشق و رعد (۲۰۲۲) ،
  • دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی (۲۰۲۲)

 

علاوه بر این فیلم‌ها، این فاز شامل هشت سریال است که در پلتفرم دیزنی پلاس منتشر می‌شوند. پلنگ سیاه ۲ (۲۰۲۲) و کاپیتان مارول ۲ (۲۰۲۲) نیز در دست تولید است، همچنین یک فیلم دیگر نیز در ۲۰۲۲ و چهار فیلم در ۲۰۲۳ منتشر خواهد شد.